Aktualności

XVI finał Harcowiady

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

DSC05205 wynik wynik W sobotę 1 września miał miejsce finał XVI edycji Harcowiady - corocznego plenerowego spotkania członków i sympatyków Lewicy, organizowanego przez nowogardzki SLD. I tym razem dopisały nam zrówno pogoda jak i przybyli goście, których liczba sięgnęła w tym roku około 300. Oprócz mieszkańców Nowogardu podejmowaliśmy również gości ze Szczecina, Kołobrzegu i Gryfina.

Niestety, cieniem na uroczystości położyła się osobista tragedia zasłużonego człowieka Lewicy i męża stanu, który jako premier wprowadził Polskę do Unii Europejskiej - Leszka Millera, który stracił syna. W związku z tym smutnym faktem, część zaproszonych przez nas gości, czyli Przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty, Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Bogusław Liberadzki i Sekretarz Generalny SLD Marcin Kulasek zmuszeni byli odwołać swoje przybycie, by wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych. Obecne jednak były władze wojewódzkie Sojuszu z Dariuszem Wieczorkiem na czele. 

DSC07194 wynik wynikPomimo tych absencji, tegoroczne spotkanie było spotkaniem szczególnym.  Ponieważ mamy rok wyborczy, nie mogło zatem obyć się bez prezentacji kandydatów Lewicy do samorządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego oraz dyskusji nad wyzwaniami z którymi przyjdzie się zmierzyć w trakcie kampanii wyborczej. Rozmówcy byli zgodni, co do tego, że w społecznej świadomości Lewica nadal jest potrzebna i stanowi coraz bardziej atrakcyjną alternatywę dla partii prawicowych, o czym świadczy rosnące poparcie dla niej w badaniach opinii publicznej. Mówiono również o tym, że nowogardzka Lewica i jej reprezentanci w samorządzie mogą pochwalić się konkretnymi osiągnięciami, które były owocem ich zaangażowania w pracę na rzecz lokalnej społeczności oraz że pokazali, iż składane przez nich wyborcze obietnice nie były pustymi słowami. Podkreślono również fakt, że w odróżnieniu od konkurujących ze sobą partii prawicowych, polska Lewica jest zjednoczona i idzie do październikowych wyborów razem.  

DSC07189 wynik wynikOczywiście Harcowiada to nie tylko spotkanie polityczne, ale również okazja do odnowienia znajomości, nawiązania nowych oraz po prostu dobrej zabawy. Jak co roku nasi goście mieli okazję skosztować gorących potraw z grilla, zmierzyć się w konkurencjach sportowych i potańczyć przy muzyce. Nic zatem dziwnego, że uczestnikom Harcowiady do samego końca imprezy dopisywał nastrój i cały czas panowała serdeczna atmosfera.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym gościom za przybycie, oraz organizatorom za zapewnienie po raz kolejny niezapomnianych wrażeń.
Do zobaczenia za rok, na XVII już edycji!

DSC05140 wynik wynikDSC05268 wynik wynikDSC07242 wynik wynik

zapraszamy do biura

SLD w Nowogardzie
plac Wolności 9 / 214
72-200 Nowogard

Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj 11

Wczoraj 6

W tym tygodniu 67

W tym miesiącu 254

Od początku 12270

Kubik-Rubik Joomla! Extensions