Aktualności

Spotkanie z wyborcami w Słajsinie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

We wtorek, 18 września burmistrz Robert Czapla na zaproszenie Anny Cyran-Kubowicz, kandydatki SLD do rady miejskiej, spotkał się ze swoimi wyborcami w Słajsinie. Oprócz burmistrza w spotkaniu uczestniczyli kandydat SLD do sejmiku województwa gen. Zdzisław Goral, oraz ubiegający się o mandat radnego powiatu Kazimierz Lembas.

Podczas zebrania poruszono wiele tematów. Gen. Goral wyjaśnił zgromadzonym dlaczego wybory samorządowe są tak istotne, szczególnie w kontekście przyszłorocznych wyborów parlamentarnych oraz dlaczego ważne jest, aby tak jak Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem wystawić kandydatów zarówno do rad gmin i powiatów oraz do sejmiku. W dalszej części spotkania omawiano inwestycje, które w trakcie urzędowania burmistrza Czapli zrealizowano w Słajsinie, między innymi zlokalizowanie tam zatrudniającego ponad 100 osób Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami, prowadzonego przez Celowy Związek Gmin R XXI, remont drogi ze Słajsina do Wierzbięcina, oraz budowę siłowni na świeżym powietrzu. Poruszono również kwestie bieżące - budowę w Słajsinie kanalizacji sanitarnej i oczyszczalni ścieków, położenie chodnika i nowej nawierzchni na odcinku drogi przechodzącym przez tę miejscowość, zakup frezu asfaltowego do naprawy nawierzchni dróg oraz remont świetlicy, na który burmistrz przeznaczył dodatkowe środki.

Temat bieżących i przyszłych inwestycji stał się przedmiotem ożywionej dyskusji również dlatego, że Kazimierz Lembas pełni funkcję skarbnika Celowego Związku Gmin R XXI i dzięki jego wsparciu wiele z nich było sfinansowanych w 50% ze środków Związku. Jak się okazało w trakcie spotkania, mieszkańcom bardzo zależy na tym, aby w Słajsinie powstała wolno stojąca świetlica, gdyż obecna mieści się w wielorodzinnym budynku. Burmistrz Czapla wyjaśnił wówczas zebranym, jakie kroki gmina będzie musiała w zwiążku z tym podjąć i w jaki sposób może pozyskać zewnętrzne środki na budowę. Wyraził również przekonanie, że w razie swojej reelekcji da się spełnić to wielkie marzenie mieszkańców, jednakże wymagać to będzie zgodnego współdziałania rady miejskiej i dlatego tak bardzo istotne jest głosowanie na osoby, które będą w stanie taką współpracę zapewnić. Na przykładzie pozyskania środków zewnętrznych na budowę świetlicy potwierdził to, o czym, wcześniej mówił gen. Goral - jak istotne jest wprowadzenie swoich kandydatów na każdy szczebel władzy samorządowej, gdyż na każdym z nich zapadają decyzje o podziale środków, które Nowogard może dodatkowo pozyskać.

Spotkanie przebiegało w wesołej atmosferze, nic zatem dziwnego, że zakończyło się dopiero z nadejściem zmroku. 

zapraszamy do biura

SLD w Nowogardzie
plac Wolności 9 / 214
72-200 Nowogard

Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj 0

Wczoraj 11

W tym tygodniu 0

W tym miesiącu 254

Od początku 12270

Kubik-Rubik Joomla! Extensions