Aktualności

Nowy radiowóz dla nowogardzkiej Policji

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

1W czwartek 27 grudnia zastępca burmistrza Nowogardu Krzysztof Kolibski przekazał na ręce komendanta powiatowego policji klucze do nowego radiowozu, który trafił do naszego komisariatu. Jego nabycie możliwe było dzięki dofinansowaniu jakie na ten cel przeznaczył burmistrz Robert Czapla.

Środki którymi wsparto zakup zaplanowane były początkowo w budżecie na nowe służbowe auto dla Urzędu Miejskiego, gdyż stare jest już w bardzo kiepskim stanie. Dowiedziawszy się jednak o możliwości zakupu radiowozu, burmistrz uznał, że jest to znacznie ważniejszy wydatek, który bardzo przysłuży się lokalnej społeczności. Dzięki temu dofinansowaniu, w wysokości 85 tys. zł, Komenda Główna Policji zakupiła Volkswagena T7, o całkowitej wartości 170 tys. zł. Nowy radiowóz przystosowany jest do pełnienia służby patrolowej i transportu zatrzymanych i jest to już trzeci samochód policyjny, o który wzbogacił się nowogardzki komisariat, a którego zakup wsparł finansowo burmistrz.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że dofinansowywanie policji nie jest czymś, do czego gmina jest prawnie zobligowana.

- Mimo, że wsparcie finansowe naszego komisariatu faktycznie nie jest obowiązkowe, to jednak kwestia bezpieczeństwa mieszkańców jest dla mnie wyjątkowo ważna. Dlatego dążyłem i będę dążył do zabezpieczania w budżecie gminy dodatkowych środków na ten cel – czy to poprzez finansowanie dodatkowych patroli, czy zakup samochodów lub sprzętu - powiedział burmistrz Czapla, gdy go o to spytaliśmy.

 Zadowolenia z nowego nabytku nie kryje również nowogardzka policja, twierdząc, że nowy nabytek znacząco poprawi w gminie poziom bezpieczeństwa.

2tyt