Aktualności

Co nowego na Lewicy?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wspólny start SLD, Wiosny i Razem okazał się w sumie udanym przedsięwzięciem. Lewica (komitet wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej) zdała wyborczy test, zdobywając 2 mandaty senatorskie i 49 poselskich. SLD przypadło 24, Wiośnie 19, a Razem - 6.

Z jednej strony 12,56% głosów to tylko 1,5 punkt procentowy więcej, niż miały łącznie Zjednoczona Lewica i Razem 4 lata temu. Z drugiej jednak, pod względem odsetka głosów to najlepszy wynik lewicowego komitetu od 12 lat, a pod względem ich liczby (2,3 mln) aż od 18 lat! Po wyborach postanowiono utworzyć nowe ugrupowanie NOWA LEWICA do której weszło SLD i Wiosna. Partia Razem do nowego ugrupowania nie weszła, ale jest w jednym klubie parlamentarnym.

 

SLD na polskiej scenie politycznej był obecny przez 20 lat, to jedyna partia którą cechują takie wartości jak pomoc i wsparcie dla drugiego człowieka, walka o prawa pracownicze i wolności światopoglądowe. W dniu 14 grudnia 2019 r. na konwencji przyjęto nowy statut, który czeka teraz na rejestrację w sądzie.

Nowa Lewica chce nowoczesnego państwa dobrobytu i swobód obywatelskich, a nie konserwatywnego państwa dobrobytu, o co zabiega PiS i prawica. Nie można być trochę za wolnością, trochę za związkami partnerskimi, trochę za prawami kobiet, trochę za państwem świeckim. Czas kiedy można było być "trochę za, a trochę przeciw", jak to się dzieje w niektórych partiach kończy się.

W programie Nowej Lewicy jest między innymi: likwidacja umów śmieciowych, zakaz darmowych stażów, płaca minimalna 2,700 zł, a w budżetówce 3.500 zł, zakaz eksmisji na bruk, zakaz reklamy leków i suplementów diety, finansowanie in vitro, leki za 5 zł. Zajmiemy się sytuacją naszych dzieci, proponując darmowe posiłki w szkołach dla uczniów, darmowe posiłki dla studentów, przywrócenie dentystów w szkołach podstawowych i średnich, lekcje angielskiego zamiast religii w szkołach. Ponadto Nowa Lewica przygotowuje takie przepisy, które będą miały na celu zapewnienie transparentności finansowania Kościoła. Będziemy także walczyć o czystość naszego powietrza i naszych rzek, a są to tylko niektóre sprawy i problemy, jakimi chcemy się zająć. Będzie to partia wsparta przez ludzi z kilku pokoleń, zarówno członków jak i sympatyków, którzy wnoszą młodość, energię połączoną z doświadczeniem.

Większość tych zadań, to praca dla naszych parlamentarzystów wspieranych przez członków i sympatyków. Dlatego też ważne jest aby było nas jak najwięcej. Jeżeli ideały głoszone przez Nową Lewicę są Tobie bliskie, to zapraszamy w nasze szeregi.

Biuro SLD mieści się w budynku dawnego hotelu przy Placu Wolności w Nowogardzie, na drugim piętrze, w pokoju nr 214 i czynne jest we wtorek, od godz 14:00 do godz. 18:00.

Zapraszamy naszych przyszłych członków i sympatyków.

D.Rz.

zapraszamy do biura

SLD w Nowogardzie
plac Wolności 9 / 214
72-200 Nowogard

Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj 1

Wczoraj 10

W tym tygodniu 88

W tym miesiącu 217

Od początku 13193

Kubik-Rubik Joomla! Extensions